مقاله

  • خانه
  • چهار گام کاربردی برای ساختن یک برند شخصی قدرتمند
چهار گام کاربردی برای ساختن یک برند شخصی قدرتمند
برندینگ

چهار گام کاربردی برای ساختن یک برند شخصی قدرتمند

چگونه می‌توانیم یک برند شخصی قدرتمند از خود بسازیم؟ ساختن یک برند شخصی نیز نیازمند چیزهایی است که اگر به آن‌ها دقت نکنید، نتیجه نخواهید گرفت.  برای اینکه ما فردی شناخته‌شده یا شاید مشهور شویم، راه‌های متعددی وجود دارند. یکی از این راه‌ها که برخی به سراغ آن می‌روند، این است که مثلا بازیگر یا فوتبالیست شوند یا شغلی داشته باشند که همیشه  در یک رسانه تصویری و در انظار عمومی قرار بگیرید.ایجاد یک برند شخصی خوب، اثر چشم‌گیری در تاثیرگذاری ما و میزان پذیرشمان از سوی دیگران دارد. ساخت برند شخصی فقط به شبکه‌های اجتماعی محدود نمی‌شود. چه به‌عنوان مدیر، چه به‌عنوان کارمند و حتی در زندگی شخصی، ایجاد یک برند شخصی خوب، اثر چشم‌گیری در تاثیرگذاری ما و میزان پذیرشمان از سوی دیگران دارد.

اگر می‌خواهید یک برند شخصی خوب در اینترنت بسازید، به چهار گامی که در ادامه می‌آیند توجه کنید. ایجاد یک برند شخصی یکی از گام‌های مهم در کسب‌وکار است و اگر شما به‌عنوان مدیر، کارآفرین یا کارمند علاقه‌ای به آن ندارید، احتمالا به معنای این است که زیادی احتیاط می‌کنید.


پیشنهاد سایت:

دانلود کتاب قدرت باور در کسب و کار


۱- هویت خود را مشخص کنید

برای داشتن یک برند شخصی خوب پیش از همه باید بدانید یا تعیین کنید که چه کسی می‌خواهید باشید؛ مثلا باید تعیین کنید که صدای چه گروهی از افراد خواهید بود، چه سبکی خواهید داشت و چه چیزهایی برایتان اهمیت خواهند داشت. مهم‌تر از همه باید تعیین کنید مخاطبین هدف شما چه کسانی هستند.

۲- حضور خود در شبکه‌های اجتماعی را متناسب به هویت برند خود تنظیم کنید

باید هر چیز نامربوط به هویتی را که می‌خواهید، پاک کنید. مثلا اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعال باشید، هر عکسی مربوط به غذاها و وعده‌هایی را که می‌خورید باید پاک کنید. از همه مهم‌تر باید توصیفی را که از خود زیر نام شما می‌آید، بازنگری کنید.

هر چیزی از عکس پروفایل تا عکس‌های کاور و تمامی پست‌ها و عکس‌هایی که منتشر می‌کنید باید بازتابی از هویتی باشند که می‌خواهید داشته باشید. نباید از آن منحرف شوید. البته چنین حرفی بدین معنی نیست که یک تصویر غیرواقعی از خود ارائه دهید؛ بلکه بدین معنی است که فقط واقعیت‌هایی را نمایش دهید که تناسبی با هویت موردنظر شما داشته باشند. همچنین برای اینکه به یک نماد تبدیل شود

۳- یک وب‌سایت شخصی لازم دارید

وب‌سایت شرکت شما کافی نیست. داشتن یک وب‌سایت شخصی با اینکه کار می‌برد، اما ضروری است. لزوم داشتن وب‌سایت شخصی به چند دلیل است.

اولین دلیل این است که شما یک محل اصلی لازم دارید تا افراد بتوانند در مورد شما چیزهایی یاد بگیرند.

دلیل دوم این است که وب‌سایت شخصی یک منبع اطلاعاتی موثق خصوصا برای خبرگزاری‌ها است. چنین منبع اطلاعات موثقی برای کارآفرینان، سلبریتی‌ها و حتی اهالی سیاست برای اینکه درباره خود، ایده‌ها، اهداف و طرح‌هایشان بنویسند، ضروری است.

دلیل سوم این است که برای داشتن یک برند شخصی قوی همچنین لازم است هنگامی‌که کسی نامتان را در موتورهای جستجو تایپ می‌کند، وب‌سایت شما اولین نتیجه باشد.

۴- سهمی در رسانه داشته باشید و توجه رسانه‌های را جلب کنید

حال زمانی است که سطح خود را بالاتر ببرید. شما یک هویت برای برند خود و همچنین حضور قدرتمندی در شبکه‌های اجتماعی و دنیای اینترنت دارید. گام بعدی این است که با حضور در رسانه‌ها تخصص خود را به‌عنوان یک رهبر فکری نمایش دهید.

صحبت تکمیلی این بخش این است که بهترین خودتون رو همیشه به نمایش بزارید و این خوبتر و بهتر دیده شدن در هر زمینه ی شما را به سمت برند بهتر هدایت خواهد کرد

برگرفته از سایت تجارت نیوز

جهت دریافت مشاوره ی کسب و کار، فرم درخواست مشاوره را پر کنید .