مقاله

  • خانه
  • اتوماتیک سازی، راه توسعه کسب و کار
اتوماتیک سازی، راه توسعه کسب و کار
کسب و کار

اتوماتیک سازی، راه توسعه کسب و کار


این روزها برای بهبود و توسعه فضای کسب و کار و پیشی گرفتن از رقبا نیاز داریم مواردی از کسب و کار مون رو به صورت اتوماتیک در بیاریم.
آبپاش دستی

اتوماتیک سازی رو خیلی جاههای دیگه دیدیم برای مثال قبلاً در پارکها ماموران شهرداری و باغبان ها تنها از شیلنگ آب و یا آبپاش های دستی برای آبیاری استفاده می کردند و کلی از زمان روزشون رو صرف این کار می کردند.
آب پاش حرفه ایبه مرور زمان آبپاش های اتوماتیک به این صنعت کمک شایان توجهی کرد، آبپاش های اولیه فقط با سرعت ثابت می چرخیدند و آبیاری انجام می شد، به مرور زمان آبپاش ها پیشرفته تر شدند و  پرتاب،  چرخش و مقدار آب را کنترل کردند و به همین دلیل بسیاری از نیروهای انسانی شان را برای کارهای با  اولویت بالاتر استفاده کردند. در این حالت علاوه بر صرفه جویی منابع آب ،در منابع انسانی نیز صرفه جویی انجام شد.

به عنوان مدیر کسب و کار در فضای کاری نیاز است که ما بتوانیم فکر پرسنل رو از انجام کارهای روتین که می‌توان آن را به صورت اتوماتیک در آوریم.

به نظر شما،بدست آوردن آخرین قیمت ها از سایت های مرجع را میتوان اتوماتیک کرد؟به این مثال دقت کنید، اگر شما فروشنده محصولات دیجیتال هستید باید آخرین قیمتهای سایت های مرجع را داشته باشید و اگر نداشته باشید صفی از مشتریان ناراضی برای شما پدیدار میگردد که میداند شما گرانفروش هستید و شما اصلا این را نمی خواهید.

به همین منظور باید به یک نفر حقوق دهید که این شخص برای شما کارهای بروز رسانی قیمت گذاری محصولات را به عهده بگیرد اما میدانیم که میتوان ساده سازی را انجام داد.

راه حل پیشنهادی برای موضوع استفاده از برنامه کامپیوتری است که از آخرین قیمت ها را مراجعی که میشناسیم مارا مطلع کند. معمولاً برنامه نویس ها توانایی انجام این کار را دارند. اگر بخواهیم یک برآورد ساده بکنیم هزینه یک بار برنامه نوشتن می تواند به اندازه حقوق دو الی سه ماه آن پرسنل باشد.برنامه نویس


مثال دیگر برای انجام معاملات خود نیاز دارید روزانه از اخبار و موضوعات کلیدی اطلاع پیدا کنیدو راه چاره ای ندارید به جز رصد کردن لحظه‌ای اخبار از سایت های مختلف. باز هم اتوماتیک سازی باید کمک شما بیاید یعنی شما میتوانید آخرین اخبار روز با کلمات کلیدی از سایت های مختلف را شما داشته باشید .

پیشنهاد سایت:

دانلود کتاب قدرت باور در کسب و کار


حالت بهینه بازهم استفاده از یک برنامه نویس برای یافتن این گونه اخبار مرتبط با کسب و کار شماست.

در هر صنعتی که شما هستید زمان شما برای مهمترین ارزش شما صرف می شود برای اینکه شما بتوانید در کارهای تان پیشرفت داشته باشید لیست کارها و زمان انجام آن کار و هزینه‌ی نیروی انسانی را مدیریت کنید.


جدول زیر را در نظر بگیرید

کاراولویت(از 1 تا 10)هزینه ی هازمان مصرفی برای این کار
بروز رسانی قیمت محصولات9

2 میلیون تومان هزینه ی نیروی انسانی

روزی یک ساعت
کمپین های فروش72 میلیون تومان برای فروش تلفنی، و هزینه ی مکالمهروزی 4 ساعت        

جدول فوق کارهای روتین شماست در طول روز، هفته یا ماه، حالا باید ببینید کدام یک را می توان اتوماتیک سازی کرد و هزینه های اتوماتیک سازی به نسبت هزینه های انجام آن کار بصورت دستی به صرفه است یا نه.

اگر به سمت اتوماتیک سازی کسب و کار پیش بروید میتوانید توسعه ی بسیار زیادی برای خود ایجاد کنید.


یکی از نمونه  کارهای اتوماتیک سازی را  میتوانید در کافی نت یار نت 120 ببینید. این سایت اخبار کلیدی کافی نت ها را هر 5 دقیقه یکبار از سایت های مختلف با کلمات کلیدی مرتبط بروز توی سایت نمایش میدهد و نیز در کانال تلگرام ارسال میکند.
جهت دریافت مشاوره ی کسب و کار، فرم درخواست مشاوره را پر کنید .