مقاله

  • خانه
  • در جلسات بیزینس کوچینگ چه میگذرد؟
در جلسات بیزینس کوچینگ چه میگذرد؟
بیزینس کوچینگ

در جلسات بیزینس کوچینگ چه میگذرد؟

حتمالا تا کنون با اصطلاحاتی نظیر کوچینگ، توسعه فردی و… برخورد داشته‌اید و کمابیش در خصوص حرفه کوچینگ، کلاس‌ها و مفاهیم آن آشنایی داشته باشید. کوچینگ به عنوان موضوعی نسبتا جدید در ادبیات شغلی و حرفه‌ای ایران، همه روزه در حال رشد و توسعه و جذب مخاطب است. هر چند هنوز هم ممکن است افرادی کوچینگ را به درستی نشناسند و آن را با اموری مانند مشاوره یا رواندرمانی اشتباه بگیرند. 

بیزینس کوچینگ زیر ممجموعه ای کاربردی و پر مخاطب از کوچینگ بوده که بر مفاهیم کسب و کار توجه دارد، برای آگاهی بیشتر توصیه میکنم مقاله بیزینس کوچینگ چیست را مطالعه نمایید.

در این مطلب میخواهیم بدانیم در جلسات بیزینس کوچینگ چه می گذرد و نتیجه ی این جلسات چیست؟

 

  1. در مرحله اول مربی با تجزیه و تحلیل کسب و کار شما نیازمندی ها و مشکلات آنرا شناسایی می کند.
  2. مربی به شما کمک می کند که هدفگذاری درستی برای کسب و کارتان انجام دهید.
  3. مربی به شما کمک می کند که برنامه ریزی دقیقی برای رسیدن به اهدافتان انجام دهید.
  4. مربی در زمان اجرا در کنار شما هست و به شما کمک می کند که سریعتر، آسانتر و ارزانتر به اهداف تعیین شده برسید.


چطور بیزینس کوچینگ رشد بیزینس را چند برابر می‌کند؟

فرآیند بیزینس کوچینگ به کمک مدیر و خالق یک کسب و کار می آید تا به او در وهله اول بیاموزد که چطور آینده آن کسب و کار را روشن کند و در ادامه چگونه این فرآیند را برای همگام سازی اهداف و استراتژی های ذهنی بکار گیرد. یک مدیر کسب و کار در وهله اول باید بفهمد که چرا رشد کسب و کار برایش مهم است و این رشد چه تاثیری در زندگی او و دیگران خواهد داشت و این دقیقا همان نقطه است که یک بیزینس کوچ می تواند با او کمک کند.

بیزینس کوچ تلاش می‌کند مراجع را به اقدام کردن ترغیب کند و از این طریق یادگیری او را افزایش دهد.با افزایش عدم‌قطعیت‌ها در دنیای کسب‌وکار امروزی، بسیاری از دانش‌ها تا زمانی که اقدامی انجام نشود پدیدار نخواهند شد. بیزینس کوچ به مراجع کمک می‌کند، ضمن کنترل ریسک‌هایش اقداماتی مؤثر انجام دهد. مؤثر یعنی اقدامی که از آن یادگیری سریع و کم‌هزینه حاصل می‌شود. با تکرار اقدام‌ها و افزایش یادگیری، پاسخ مسائل نیز پدیدار خواهند شد.

یبزینس کوچ بر روی مهارت‌های شما کار می‌کند تا ارتقا یابد. هدف کوچ این است که بهترین شما پدیدار شود. کوچ کسب‌وکار همراه شما خواهد بود تا اهداف را مشخص کنید و با طوفان فکری راهکار تولید کنید و در راه توسعه کسب‌وکارتان با انگیزه باقی بمانید. تمرکز کوچ کسب‌وکار بر روی طرز فکر شماست تا باورهای مانع و ترس‌هایتان را شناسایی کند. متناسب با هر اقدامی که طراحی می‌شود، کوچ پشتیبان و حامی شما خواهد بود تا آن اقدام را انجام دهید. در مجموع قرار است خود شما با همراهی کوچ برای کسب‌وکارتان برنامه‌ریزی کنید و در ادامه نیز کوچ تا اجرای آن در کنار شما خواهد ماند. ابتدا نیاز سنجی انجام می شود. سپس مشاوره ها و آموزش های متناسب با نیاز به شما داده می شود؛ و بعد از آن در کنارتان هستیم که مشکلات احتمالی برطرف شود. دقیقا مثل یک مربی فوتبال که کنار زمین می ایستد تیم را هدایت و رهبری می کند و به اعضای تیم آموزش های لازم را می دهد.

بیزینس کوچرها کمک می‌کنند که یک بیزینس را از اول بسازند و به مدیران و صاحبان کار برای روند کار مشاوره می‌دهند و استراتژی‌های بلند مدت و کوتاه مدت را تعیین می‌کنند. یک مربی می‌داند که چگونه شرکت و بیزینس را به مرحله‌ی بعدی برساند. در کنار بهبود عملکرد آن‌ها به مدیران و صاحبان کسب و کار کمک می‌کنند تا برخی از فشارها را کاهش دهند تا صاحبان کار از مسیری که دارند طی می‌کنند بیشتر لذت ببرند. اداره‌ی بیزینس شخصی می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد اگر شما یک شرکت را به تنهایی اداره می‌کنید این قضیه دو برابر می‌شود. وقتی با یک بیزینس کوچر کار می‌کنید، یک شخصی را در اطراف خود دارید که در درجه‌ی اول می‌توانید به او اطمینان کنید و از چالش‌ها راحت‌تر عبور می‌کنید، و همچنین یک فردی کنار شماست که پر از تجربه و تخصص است.

پیشنهاد سایت:

دانلود کتاب قدرت باور در کسب و کار


منبع وب سایت کسب و کار پیشروبرای داشتن یک بیزینس موفق با ما تماس بگیرید، کلیه خدمات بیزینس کوچینگ در اهواز بصورت حضوری بوده و در شهرستان ها بصورت حضوری یا آنلاین می باشد. جهت دریافت مشاوره ی کسب و کار، فرم درخواست مشاوره را پر کنید .