مقاله

  • خانه
  • بیزینس کوچینگ مراکز درمانی و مراکز مشاوره
بیزینس کوچینگ مراکز درمانی و مراکز مشاوره
مراکز درمانی

بیزینس کوچینگ مراکز درمانی و مراکز مشاوره

با توجه به تخصصی شدن کسب و کارهای مختلف از جمله کلینیک‌های دندانپزشکیمرکز مشاوره درمانگاه‌های تخصصی علاوه بر کارهای درمانی نیاز به توسعه بازار تبلیغات و بازاریابی می‌باشد.

یکی از بزرگترین چالش‌های مراکز درمانی‌عدم توجه به ارباب رجوع یا همان بیمار یا مراجع می‌باشد به این منظور نیاز به یک مشاور کسب و کار و یا یک بیزینس کوچ در این کسب و کارها جهت مشاوره دادن به مدیریت مرکز حیاتی می‌باشد. با توجه به اینکه یک پزشک کار درمان را انجام میدهد نباید انتظار داشت او بتواند به طور کامل یک بیزینس را مدیریت کرده و آینده بهتری برای آن بسازد. نقش یک بیزینس کوچ در مراکز درمانی به این صورت خواهد بود که در ابتدا محیط را بررسی کرده و چالش‌های آن محیط و سیستم را استخراج کرده و با مدیریت مرکز در میان می‌گذارد که از جمله چالش‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

روابط بین پرسنل با یکدیگر و نیز پرسنل با مدیریت مرکز

•برخورد سلیقه‌ای پرسنل با بیماران و مراجعین به دلیل نداشتن دستورالعمل مکتوب

•‌عدم توجه به اهمیت پرسونال برندینگ و برندینگ کلینیک


پیشنهاد سایت:

دانلود کتاب قدرت باور در کسب و کار


هدف از بیزینس کوچینگ در مراکز درمانی و مراکز مشاوره و هر گونه مطب یا کلینیک درمانی ارتقاء سطح درآمدی آن کلینیک از یک مبدا مشخص به مقصد دلخواه در بازه زمانی مشخص شده می‌باشد این ارتقا کاملاً دوسویه خواهد بود و یک بیزینس کوچ به وسیله دانش فنی خود نسبت به توانمندی‌های بالقوه آن مرکز و یا چالش‌های آن مرکز می‌تواند باعث رشد آن مرکز شود.

در بیزینس کوچینگ مراکز درمانی، معمولا بعد از گذشت دو یا سه جلسه اولین ارتقاء مالی صورت میگیرد و نتایج آن چه از درون جز بیرون مجموعه قابل لمس است. فرآیند بیزینس کوچینگ در مراکز درمانی یک‌ساله بوده و تغییرات در آن با شیب بسیار ملایم انجام شده تا هرگونه مقاومتی نسبت به آن تغییرات به حداقل رسیده و نتیجه دلخواه حاصل گردد.

از خصوصیات یک بیزینس کوچ موفق در زمینه‌ی کلینیک درمانی و مرکز مشاوره آشنایی آن فرد به کلیه فرآیندها و زیر فرآیندهای این مراکز بوده که بتواند تا مقدار زیادی با مدیران کلینیک همفکر باشد در این صورت نتایج بدست آمده کاملاً رو به رشد خواهد بود ونیز قابل مشاهده و گزارش گیری توسط مدیریت مرکز می‌باشد.

برای یک فرایند بیزینس کوچینگ یک‌ساله نیاز به یک سیستم آنلاین جهت ارتباط بین کوچ و کوچی (کوچ شونده) می‌باشد که کلیه آیتم‌های به دست آمده منتج از جلسات به صورت آنلاین در اختیار دوطرف باشد و نیز فرایندهای اصلاحی توسط کوچی در این سیستم آنلاین ثبت گردد و نیز قابل گزارش گیری باشد.

جهت دریافت خدمات بیزینس کوچینگ برای مراکز درمانی و مرکز مشاوره از طریق صفحه‌ی تماس با ما اقدام کنید.

جهت دریافت مشاوره ی کسب و کار، فرم درخواست مشاوره را پر کنید .