توسعه فردی

  • خانه
  • مدیریت زمان به روش ماتریس آیزنهاور

مدیریت زمان به روش ماتریس آیزنهاور

مدیریت زمان به روش ماتریس آیزنهاور

نام این روش از نام مخترع آن Dwight David Eisenhower قرض گرفته شده است. آیزنهاور یک ژنرال ارتش آمریکا بود که از سال 1953‌ تا 1961 به عنوان رئیس جمهور آمریکا فعالیت میکرد. در طول جنگ جهانی دوم، آیزنهاور  به عنوان یک ژنرال عالی رتبه در ارتش خدمت میکرد و مسئولیت طراحی استراتژی حمله به اروپا بر عهده او بود.

حالا با دانستن شغل او قطعا متوجه شده‌اید که چرا نظم و مدیریت زمان برای این فرد دغدغه بوده‌است!؟ افراد نظامی همیشه به نظم و زمان‌بندی دقیق معروف هستند. پس در این مقاله زمانبندی را از یک ژنرال ارتش یاد خواهیم گرفت!


وب سایت رسمی علی ابوالحسنی


آیزنهاور هر روز وقت زیادی را صرف این میکرد که کارهای مهم آن روز را از هزاران کاری که در طول روز میشود انجام داد، تفکیک کند. در نهایت تلاش و تمرکز مداوم آن باعث خلق روش ماتریکس آیزنهاور شد که امروزه به ما کمک میکند تا کارهایمان را بر اساس اهمیت و فوریت آن‌ها اولویت بندی کنیم.

استفاده از ماتریس آیزنهاور

ماتریس آیزنهاور، که با نام‌های جعبه آیزنهاور و ماتریس تصمیم‌گیری آیزنهاور نیز شناخته میشود، روشی آسان و در عین حال پربازده برای اولویت بندی و مدیریت زمان و کارهایی است که انجام دادن آن‌ها بر عهده شماست.

وب سایت رسمی علی ابوالحسنی


در این روش شما باید تمام کارهایتان را در چهار گروه دسته بندی کنید. در دسته اول کارهایی قرار میگیرند که نه مهم هستند نه فوری. این کارها را باید کنار بگذارید چون انجام دادن آن‌ها صرفا وقت شما را میگیرد و شما را به هدفتان نزدیکتر که نمیکند هیچ، بلکه دورتر هم می‌کند. پس سه دسته می‌ماند که باید به آن‌ها رسیدگی کنید.

پیشنهاد سایت:

دانلود کتاب قدرت باور در کسب و کار

به کمک این دوره آموزشی از روزمرگی فاصله بگیرید

مبلغ : 490,000 تومان

قابل پرداخت: 99,000 تومان

خرید

آموزش های مرتبط

اقدامگر شو
توسعه فردی 35 % تخفیف

اقدامگر شو

اقدام گر کسی است که برای اهداف خود هر روز حداقل یک اقدام می کند...